17 July 2016

28. Pończochy / Stockings

PL: Chłodne to lato u mnie więc muszę się bronić :) No dobrze, trochę przesadzam, nie jest aż tak zimno, żeby zakładać wełniane pończochy, jednak przezorny zawsze zabezpieczony! Myślałam o czymś takim już od ostatniej zimy lecz ponieważ zazwyczaj chodzi mi pogłowie jednocześnie kilka pomysłów na różne projekty, niektóre muszą poczekać na swoją kolej. I tak niedawno właśnie skończyłam pończoszki. Trochę pogrubiają nogi, bo to i grube, i jeszcze jasne, ale kiedy szczękam zębami z zimna to nie myślę o takich drobiazgach ;) Podobają mi się i będę je nosić! 
Wzór pochodzi ze strony ABC robótek na drutach, przy czym sama kombinowałam z dobieraniem oczek, żeby obwód poszerzyć ku górze. 

ENG: I was thinking about some kind of leg warmers since last winter. Finally I have finished it this summer ;) My first knitted stockings. Pattern comes from ABC robótek na drutach

Pończochy / Stockings
Pończochy / Stockings
Wzór rombów na drutach / Diamond knitting pattern
Pończochy na ludziu ;) / Stockings on a human being ;)

4 comments:

 1. They look lovely and will keep your legs warm in the winter

  ReplyDelete
 2. Cudo - a trzymają się u góry tak same z siebie i nie zjeżdżają? Bo właśnie tego się sama obawiam...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tego jeszcze nie jestem pewna ;) Pończochy są bardzo ciasne i to pomaga im trzymac fason. Jesli będą nadal zjeźdźac pomyślę o gumce.

   Delete